Zarząd

Prezes-Wojnicz2_2017               

Błażej Wojnicz

Prezes Polskiego Holdingu Obronnego sp. z o.o.

Błażej Wojnicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów doktoranckich o profilu ekonomiczno – społecznym w Szkole Głównej Handlowej.

Jest adwokatem i radcą prawnym wpisanym na listę  adwokatów i radców prawnych specjalizujący się  m.in. w sprawach bezpieczeństwa i przemysłu zbrojeniowego.

Doświadczenie zdobywał w Ministerstwie Obrony Narodowej i Biurze Bezpieczeństwa Narodowego gdzie pracował w latach 2006 – 2010. W latach 2007 – 2008 był członkiem rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego.

Prowadził własną kancelarię adwokacką a także wykłady z teorii  i filozofii prawa oraz wstępu do prawoznawstwa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Z Polskim Holdingiem Obronnym związany od listopada 2015 roku najpierw jako członek Rady Nadzorczej delegowany do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu, a następnie w dniu 5 sierpnia 2016 roku został wybrany na Prezesa Zarządu w ramach rozstrzygnięcia otwartego konkursu.

Jest byłym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski w Taekwondo WTF a także byłym reprezentantem kadry narodowej Polski w Taekwondo WTF.